ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Warsztaty z matchą

Zapraszamy na pierwsze w Solatorium warsztaty z zieloną herbatą matcha.

2019-04-28
12:00 - 14:00
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Warsztaty z matchą

Dowiecie się czym dokładnie jest matcha, co odróżnia ją od innych herbat, jak i gdzie rośnie oraz po czym rozpoznać, że jest dobrej jakości. Porozmawiamy o wszystkim co trzeba wiedzieć, by dobrze zaparzyć matchę do picia, w międzyczasie własnoręcznie ją przygotowując – klasycznie z wodą, czarką i bambusową miotełką, jak podczas ceremonii parzenia herbaty; oraz w nowocześniejszym duchu – z mlekiem czy smakowymi dodatkami.

Weźmiemy też matchę na warsztat jako cukiernicy – wymienimy się spostrzeżeniami i pomysłami na to, z czym łączyć ją w słodkościach. Porozmawiamy o najróżniejszych postaciach pod jakimi występuje w deserach (zarówno japońskich, jak i zachodnich), przygotowując jednocześnie zielone tabliczki czekolady, które każdy udekoruje bakaliami i dodatkami zgodnie ze swoją osobistą wizją.

Oprócz własnej czekolady, każdy uczestnik warsztatów zabierze do domu mały zapas herbaty od Moya Matcha do kolejnych eksperymentów (wraz z instrukcją obsługi, aby o niczym nie zapomnieć)

Warsztaty poprowadzi Marianna Medyńska – kucharka i fotografka kulinarna, twórczyni bloga Coutellerie (www.coutellerie.pl). Fascynuje się kuchnią, w której najważniejszy jest składnik i człowiek, ich historia i zaplecze. Wiele miesięcy podróżowała po Japonii ucząc się o surowcach, przepisach, tradycjach i kulturze wokół stołu. Pracowała z kucharzami, rolnikami i rzemieślnikami, co pozwoliło jej nie tylko poznać, ale i zrozumieć tamtejsze smaki, które teraz z zapałem tłumaczy na polski.

Koszt: 80 zł (w tym składniki i foremka na czekoladę). Płatność przelewem całej kwoty lub zaliczki
Zapisy: mariamedynska@gmail.com

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/386778511876631/