ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Warsztaty origami

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z origami – tradycyjnej japońskiej sztuki składania papieru – dedykowane dla osób dorosłych oraz młodzieży. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 16 kwietnia w godzinach 16.00–16.45.

2019-04-16
16:00 - 16:45
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Warsztaty origami

Koszt udziału wynosi 10 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Origami 16 kwietnia”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę uczestników (maksymalnie 20 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Czym jest origami? Jest to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. ori) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwolą nam wykreować pożądany kształt. Jedną z najpopularniejszych figur origami jest żuraw (jap. tsuru), w kulturze japońskiej postrzegany jako symbol długowieczności, szczęścia i lojalności.

Tematyka origami jest bardzo różnorodna. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, akcesoria zakorzenione w tradycji japońskiej. Finalny efekt wizualny origami uzależniony jest od umiejętności manualnych oraz poziomu precyzji wykonywanych zagięć. Przemysł papierniczy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów origami: w sprzedaży dostępne są zestawy arkuszy papieru o optymalnej gramaturze oraz bogatej palecie barw i wzorów.

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/534414537082871/