ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Warsztaty Kiri-e w RakuGaku

Szkoła Języków Orientalnych RakuGaku zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na warsztaty sztuki wycinania obrazów kiri-e.

2019-02-23
15:00 - 17:00
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Warsztaty Kiri-e w RakuGaku

Kiri-e (切り絵) oznacza po japońsku „wycięty obraz” i faktycznie oznacza po prostu wycinankę. Ale na tym prostota się kończy, ponieważ kiri-e są niezwykle szczegółowe, dokładne, wręcz ażurowe i z tego powodu ich wykonanie często wymaga wielu godzin żmudnej pracy wyjątkowo ostrym nożykiem do papieru. Nasze warsztaty poprowadzi Rina Papadopulu, znawczyni wielu aspektów kultury japońskiej (m.in. kimon, sztuki kitsuke, ceremonii herbacianej, japońskich słodyczy wagashi i in.) oraz twórczyni Kirin Kirie.

Organizatorzy zapewniają dla wszystkich uczestników niezbędne narzędzia, czyli nożyki, papier, podkładki, wzory i instruktaże, nie musicie Państwo niczego ze sobą przynosić.

Prosimy po zgłoszeniu się za pośrednictwem portalu Facebook przesłąć do nas maila na adres kontakt@rakugaku.pl z informacją, CZY BĘDĄ PAŃSTWO NA TAKICH WARSZTATACH PO RAZ PIERWSZY CZY JEST TO PAŃSTWA KOLEJNE JUŻ SPOTKANIE Z KIRIE. Osoby niekorzystające z Facebooka mogą zapisać się na warsztaty mailowo, przesyłając na nasz adres kontakt@rakugaku.pl imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Oczywiście razem z informacją o swoim poziomie zaawansowania w sztuce kiri-e. 🙂

Po zapełnieniu limitu 10 osób zgłoszonych przez Facebook prowadzona będzie uzupełniająca lista rezerwowa.

Co do uczestnictwa dzieci – zastrzegamy prawo do odmowy uczestnictwa w warsztatach dzieciom, dla których posługiwanie się ostrym narzędziemy byłoby zagrożeniem zdrowia i życia. Zalecany wiek dziecka, od którego z reguły dzieci nie mają już problemu z udziałem w warsztatach kiri-e to 12 lat.

Warsztaty odbędą się w siedzibie szkoły RakuGaku na ul. Jaworzyńskiej 11/7 (przy metrze Politechnika), potrwają około 2,5h (15:00-17:30). Udział w warsztatach jest płatny 20 zł od osoby. Studenci szkoły RakuGaku mają wstęp za darmo.

Zapraszamy do zgłaszania się na warsztaty kiri-e w RakuGaku!

>>> kontakt@rakugaku.pl <<<

(prawa autorskie do grafiki wydarzenia posiadają właściciela bloga Ale Piękny Świat: https://alepieknyswiat.pl/2015/11/kiri-e-czyli-japonskie-wycinanki.html?fbclid=IwAR0E0lBLnXTxFAWlNQfDoHcN5E4kyr3DOTwsliWnPV-F1PmLj-56jQ1fBQw).

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd
https://www.facebook.com/events/283049319056139/