ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Warsztaty Kintsugi – japońska sztuka naprawy ceramiki 2

Kintsugi to japońska metoda naprawy stłuczonej ceramiki i porcelany. Polega na sklejaniu ceramiki przy pomocy spoiwa na bazie laki, a następnie ozdobieniu spoin drobinkami złota, lub srebra. Przedmiot uzyskuje nie tylko praktyczne „drugie życie”, staje się również jedynym w swoim rodzaju obiektem.

2019-02-22
18:00 - 20:30
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Warsztaty Kintsugi – japońska sztuka naprawy ceramiki 2

Kintsugi doskonale współgra z japońską estetyką wabi – sabi – odnajdowania piękna w przedmiotach dalekich od ideału.
Artystyczne łączenie kawałków potłuczonej ceramiki to rzemiosło graniczące ze sztuką. Wpisując się w modny ostatnio nurt recyklingu zdobywa coraz większą popularność na świecie ze względu na unikatowe piękno, jakie zostaje nadane już bezużytecznym przedmiotom.

Koszt: 310 zł (cykl 4 spotkań, w cenie materiały). Grupa max. 10 osób. Pobieramy zaliczkę w wysokości 110 zł, decyduje kolejność wpłat.

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ: bit.ly/kintsugi_naprawa_ceramiki

Na warsztatach naprawiamy jedno naczynie
Na 1-ych zajęciach kleimy, 2-ich kitujemy, 3-ich przygotowujemy bazę pod dekorację, 4-ych dekorujemy.

Warsztat dla dorosłych, najlepiej zaczynać od czegoś prostego ze szkliwionej ceramiki, np. miseczka lub kubek. Nie polecamy porcelany ani talerzy. Naczynia można potem użytkować. W cenie stosujemy złoto konserwatorskie lub inne sproszkowane metale, prawdziwe złoto jest dodatkowo płatne.

Prowadzenie: Joanna Kitamikado
Konserwator dzieł sztuki, specjalista od laki japońskiej, w wolnej chwili prowadzi warsztaty kintsugi. Rodzinnie i zawodowo związana z Japonią. Uczyła się od japońskich mistrzów zarówno w Japonii jak i w Europie, pracuje jako freelancer dla prywatnych kolekcjonerów oraz instytucji publicznych (obecnie dla Muzeum Króla Jana III w Wilanowie).
Miłością do japońskiego rzemiosła artystycznego zaraziła się podczas 10-letniego pobytu w Japonii, zaczynając od ceramiki, poprzez lakę, stopniowo rozszerzając zainteresowanie na inne tradycyjne techniki, w tym kintsugi, kasuri oraz inden.

Zapraszamy!.

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd
https://www.facebook.com/events/378599396290278/