ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Warsztaty erotycznego drzeworytu japońskiego w SLOU

Warsztaty z drzeworytu erotycznego w Warszawie

2019-10-26
12:00 - 15:30
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Warsztaty erotycznego drzeworytu japońskiego w SLOU

Zapraszamy na warsztaty erotycznego drzeworytu japońskiego oraz wystawę prac Would Cut.

Wibrujące, żywe barwy i dynamiczne, wyraziste linie – to wszystko czyni japońską technikę unikatową i inspirującą. Poza możliwościami techniki, która zachwycała już postimpresjonistów, zapraszamy do zgłębienia figlarnej tematyki Shunga. To rodzaj drzeworytu ukiyo-e opierający się na subtelnym erotyzmie, a zarazem nie pozbawionym odrobiny groteski obsceniźmie. Zapraszamy wszystkich, którzy nie boja się odrobiny miłości w sztuce i tych którzy są wrażliwi na poetykę erotyzmu. Niech będzie pięknie i frywolnie!

Podczas zajęć wykorzystamy matryce drewniane. Każda matryca jest dwustronna, co da możliwość wykonania odbitki w dwóch lub większej ilości kolorów. Uczestnicy przeniosą swój wzór na matrycę, wytną go dłutami, następnie nałożą farbę specjalnymi japońskimi pędzlami oraz odbiją obraz na papierze Washi. Kursanci opanują w pełni proces pasowania kolorów z obu matryc. Będzie również możliwość poznania techniki powstawania japońskiego gradientu.

Nie musisz umieć rysować, wystarczy otwarty umysł i dużo zapału:)

Zajęcia poprowadzą Paweł Tajer i Agnieszka Kożuchowska – uczniowie największego mistrza współczesnego drzeworytu japońskiego Akiry Kurosakiego. Wspólnie z nimi wykonamy tradycyjne drzeworyty japońskie w nowoczesnym wydaniu.

Tego samego dnia w naszej sali wystawowej będzie można obejrzeć prace Would Cut czyli Pawła i Agi, tworzącej pod szyldem Richie Acapulco Illustration.

TERMIN WARSZTATÓW: 26 października, 12:00 (warsztaty potrwają od 3,5 do 4 godzin)
CENA: 150zł (wszystkie materiały japońskie oraz wegetariańskie przekąski w cenie)
ZAPISY: wouldcut.workshop@gmail.com