ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Niezwykłe historie z Polski i Japonii – wernisaż

W niedzielę 14 kwietnia mamy zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy „Niezwykłe historie z Polski i Japonii. W stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią”.

2019-04-14
12:00 - 14:00
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Niezwykłe historie z Polski i Japonii – wernisaż

Historię kontaktów polsko-japońskich, podobnie jak wszelkich kontaktów międzypaństwowych, można opisać za pomocą oficjalnych relacji takich, jak wzajemna wymiana dyplomatów, oficjalne wizyty polityków (premierów, prezydentów, pary cesarskiej). Tworzą je także relacje w dziedzinie kultury, relacje społeczne, czy wojskowe (współpraca wywiadów), a dziś również kontakty biznesowe i naukowe. Jednak to, co sprawia, że stosunki polsko-japońskie są wyjątkowe odnosi się do relacji pomiędzy ludźmi. Na sto lat naszych wzajemnych kontaktów złożyło się szereg fascynujących literackich, wręcz filmowych, opowieści o ludziach. Poznajmy je wspólnie!

🌸 Ponadto, w godzinach między 12.00 a 14.00 zapraszamy na zwiedzanie wystawy oraz hanami, czyli oglądanie kwitnących japońskich wiśni.

Wystawa czynna do 2 czerwca.

▪ Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

PATRONAT HONOROWY
▪ Ambasada Japonii w Polsce
▪ Ambasada Rzeczypospolitej Polski w Tokio
▪ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
▪ Konsul Honorowy Japonii w Krakowie

Więcej informacji o wystawie:
➡️ www.manggha.pl/wydarzenie/niezwykle-historie-z-polski-i-japonii

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/2264982533583127/