ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Kimono de Jack – Paski i kwiatki / Stripes and flowers

18 maja (sobota) zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Kimono de Krak w Krakowie. Nasze wiosenne spotkanie odbywa się pod hasłem „Paski i kwiatki”. Zapraszamy do wspólnej zabawy tym tematem, szczególnie, że tym razem (jeśli tylko pogoda pozwoli) planujemy też wybrać się do Ogrodu Botanicznego UJ. Spotykamy się natomiast tradycyjnie w Muzeum Manggha, gdzie będzie trwała wystawa „KODOMO NO KIMONO. Kimona dziecięce z kolekcji Kazuko Nakano”.

2019-05-18
12:00 - 20:00
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Kimono de Jack – Paski i kwiatki / Stripes and flowers

UWAGA!
* Dostęp do miejsca, w którym się przebieramy, będzie możliwy jedynie przed spotkaniem i po jego zakończeniu (późnym popołudniem / wieczorem). Jeśli masz potrzebę opuszczenia nas wcześniej, musisz dysponować swoim kompletnym strojem, a rzeczy do przebrania zabrać ze sobą (można je spakować i zostawić np. w szatni Muzeum Manggha – w godzinach otwarcia muzeum) i przebrać się na własną rękę!
* Prosimy mieć na uwadze, że w trakcie spotkania będą robione zdjęcia, które mogą później być publikowane w mediach społecznościowych i innych materiałach prezentujących naszą działalność.
* Uczulamy też, że nie jest to spotkanie cosplayowe, jeśli więc masz wątpliwości co do stroju, który chciałbyś wykorzystać, pisz śmiało.

Pamiętaj też, że facebook automatycznie pokazuje czasem tylko opcję „zainteresowany”, więc jeśli rzeczywiście planujesz „wziąć udział”, czasem musisz ręcznie zmienić potem status udziału. 😉 Uprzejmie prosimy o aktualizację statusów, abyśmy wiedzieli, ile osób planuje się pojawić.

Od początku inicjatywę patronatem objęło Muzeum Sztuki i Techniki Manggha w Krakowie i tego dnia w kimonach na wszystkie trwające tam wystawy mamy WSTĘP WOLNY!

18.05.2019 (sobota) godz. 12.00
Spotykamy się gotowi, w kimonach, w holu głównym Muzeum Manggha! O szczegółach spotkania wspólnie decydujemy na miejscu w zależności od pogody i nastroju Uczestników, jednak wstępnie tym razem planujemy
* Zwiedzanie wystawy „KODOMO NO KIMONO. Kimona dziecięce z kolekcji Kazuko Nakano”
* Pamiątkowe zdjęcia
* Wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UJ (jakże by nie z takim tematem!)
* Wspólny obiad
* Świetną zabawię i poznawanie nowych ludzi dzielących nasze pasje!

Masz kimono lub yukatę? Dołącz do nas!!!
Marzysz o tym, by założyć kimono, ale go nie masz? Daj znać, postaramy się pomóc!
Im nas więcej, tym weselej! : )

Jeśli ktoś chce do nas dołączyć, ale wolałby przebrać się na miejscu, by uniknąć podróży w kimonie, proszę o kontakt – istnieje możliwość przebrania się na miejscu PRZED spotkaniem, ale tylko po wcześniejszym umówieniu.

KONTAKT: anna.bielak@kimonoteka.pl lub za pośrednictwem facebooka.

* * *
Czym jest Kimono de Krak?
W 2000 roku tokijscy fani kimon, którym brakowało okazji do noszenia kimon, reaktywowali kimonowe spotkania w Ginzie, pod hasłem „Kimono de Ginza”. Dziesięć lat później w Kioto także zaczęto organizować kimonowe spotkania „Kimono de Jack”. Pomysł wspólnych wyjść w kimonach szybko zyskał na popularności i spowodował pojawienie się podobnych inicjatyw na całym świecie, także w Krakowie (od 2012 roku). Nawiązując do tradycji japońskich spotkań, nasze postanowiliśmy organizować pod hasłem „Kimono de Krak”. Teraz jesteśmy już oficjalnym oddziałem „Kimono de Jack”!!!, jednak nasze spotkania w Muzeum Mnggha, które odbywają się 4 razy do roku, będziemy nadal określać „Kimono de Krak” ze względów organizacyjnych – dla odróżnienia od bardziej spontanicznych spotkań także w innych miejscach.

Więcej o Kimono de Jack: https://kimonoteka.pl/kimono-de-jack-krakow/

Kimono de Jack Kraków na facebooku: https://www.facebook.com/kimonodejackkrakow/

Cykl spotkań został objęty patronatem:
– Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha
– dziennika Japonia-Online (na facebooku działającego też jako Japońska Prasówka)

— English —

If you want to play with our themes, our spring 2019 meeting will have title „Stripes and flowers” but if you don’t want or can’t play with theme, just wear kimono and join us! More kimono people means more fun! \^___^/

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/302682200417219/