ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Japoński wieczór filmowy w Lingua Pro

Zapraszamy wszystkich miłośników kina japońskiego na kolejny Wieczór Filmowy!

2019-04-04
18:30 - 21:30
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Japoński wieczór filmowy w Lingua Pro

Wstęp jak zawsze bezpłatny 😊

Weźcie ze sobą popcorn i przychodźcie do szkoły językowej Lingua Pro, ul. Królowej Jadwigi 18 w Bydgoszczy!

KIEDY? 4 kwietnia 2019 r (czwartek)

O KTÓREJ? 18:30 (film trwa 2 godziny)

CO BĘDZIEMY OGLĄDAĆ? „Spirited Away: W krainie bogów” (jap. 千と千尋の神隠し, czyt. Sen to Chihiro no kamikakushi)

RECENZJA: Dziesięcioletnia Chihiro i jej rodzice przeprowadzają się do nowego miasta. Po drodze przypadkowo gubią trasę i zatrzymują się przed dziwnym murem pośrodku lasu. Rodzice Chihiro decydują się zobaczyć, co jest po drugiej stronie ściany i mimo protestów Chihiro przechodzą przez bramę w murze. Wszyscy troje trafiają do miejsca, które wygląda jak opuszczone miasteczko.
Chcąc zaspokoić głód, dorośli żarłocznie jedzą wystawione w jednej z restauracji potrawy, a naburmuszona Chihiro wałęsa się po okolicy, aż trafia na olbrzymią pagodę. Nagle na niebie wschodzi księżyc. Przed Chihiro pojawia się chłopiec, który nakazuje jej natychmiast opuścić miasteczko. Przestraszona Chihiro wraca do rodziców, lecz z przerażeniem odkrywa, że zamienili się w świnie.
Miasteczko w mgnieniu oka zapełnia się dziwnymi zjawami. Chłopiec odnajduje Chihiro i wyjaśnia, że ona i jej rodzice, przechodząc przez bramę, trafili do krainy bogów. Rodzice dziewczynki zostali zamienieni w świnie, ponieważ zjedli posiłki nie przeznaczone dla ludzi. Chłopiec – Haku – zabiera Chihiro do pagody, która okazuje się tradycyjną japońską łaźnią, ale przeznaczoną dla bóstw i przodków. Łaźnią rządzi wiedźma Yubaba. Haku radzi Chihiro, aby ubłagała Yubabę o przyjęcie na służbę i pracą zasłużyła na wolność dla siebie i rodziców.
Dzielna Chihiro musi stawić czoła przeciwnościom w świecie bogów i demonów oraz odnaleźć sposób, aby odczarować rodziców i wrócić do świata ludzi.

PROWADZĄCY: Lektor języka japońskiego Sandra Jaworska

Serdecznie zapraszamy! 🙂

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/1585871404878215/