ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Herbaciane Hanami

Czy wiecie, że w Tokio już kwitną sakury? 🙂

2019-04-14
12:00 - 17:00
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Herbaciane Hanami

Miłośnicy zielonej japońskiej herbaty, miłośnicy wiosny i kwitnących drzew, miłośnicy japońskich przysmaków… jak również dobrego towarzystwa, relaksu i obecności przy czarce herbaty… Mamy coś dla Was! Zapraszamy Was na Herbaciane Hanami.

Hanami to japoński zwyczaj podziwiania kwitnących drzew wiśni. Cały kraj ma fioła na tym punkcie, a w wiosennym okresie jest to temat numer jeden!

Gdzie: Aleja Sakur na Polu Mokotowskim. Nasz piknik odbędzie się pod jedną szczególną sakurą, która zasadziła osobiście Karolina w ramach wydarzenia organizowanego przez Ambasadę Japonii i FUNDACJA KRZEWIENIA KULTURY JAPOŃSKIEJ SAKURA.

Kiedy: dokładnego terminu nie możemy Wam jeszcze podać, ponieważ wszystko zależy od tego, ile słońca przyniosą nam najbliższe dni – a w związku z tym, kiedy zaczną kwitnąć wiśnie. Prognozujemy, że wiśnie zakwitną między połową kwietnia a początkiem maja, wtedy podamy dokładną datę wydarzenia.

Co należy zabrać ze sobą: termos z wrzątkiem, jakiś koc i dobry nastrój. A jak akurat będziecie mieć gorszy nastrój to też przyjdźcie – może wam się poprawi 🙂

W ramach wydarzenia Ivan zaparzy dla Was japońską zieloną herbatę Haru Honoka, co po japońsku oznacza „odrobina wiosny”, spróbujecie japońskich smakołyków, razem podziwiać będziemy kwitnące kwiaty wiśni.

Termin pojawi się niebawem – bądźcie czujni 🙂 My już dziś byliśmy sprawdzić jak się miewają drzewka, jeszcze chwilkę musimy im dać, bardzo liczymy na ciepło i słońce!

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/590231424784503/