ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Hanami 2019

W Japonii „hanami” to pikniki pod kwitnącymi wiśniami sakura, dlatego my też w tym roku po 10 latach od posadzenia przez Fundację Sakura pierwszych japońskich wiśni na Polu Mokotowskim w Warszawie, powracamy szczęśliwie z naszym Hanami pod te wyjątkowe drzewa.

2019-05-05
11:00 - 17:00
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Hanami 2019

Zapraszamy w pierwszą słoneczną niedzielę maja 2019 wszystkich pasjonatów kultury japońskiej do Alei Sakur na Polu Mokotowskim na wielkie powszechne piknikowanie pod sakurami!

Przedstawiamy kilka zasad Hanami 2019, żeby było wiadomo, czym wyróżnia się tegoroczna edycja naszej imprezy:

1. Hanami 2019 to happening, zaproszenie do wspólnego piknikowania pod wiśniami. Nie jest to zorganizowana impreza masowa, nie ograniczamy terenu wydarzenia ani nie limitujemy wstępu. Dołączyć do nas może każdy. 🙂
2. Na piknik Hanami 2019 zapraszamy z własnym wyposażeniem piknikowym – koce, leżaki, jedzenie i picie należy przygotować sobie we własnym zakresie.
3. Organizator happeningu, Szkoła Języków Obcych RakuGaku, przygotuje dla uczestników wydarzenia pierwszą tego rodzaju kulturową grę miejską pn. Hanami – Fan Them All, w ramach której prowadzone będą na kocach piknikowych mini-warsztaty kulturowe. Będzie okazja poznać wybrane aspekty kultury japońskiej, zdobyć nowe japońskie umiejętności i poznać ludzi, zajmujących się w Warszawie promowaniem Japonii. Osoby, które podejmą wyzwanie i wezmą udział w grze, otrzymają atrakcyjny upominek przygotowany przez Organizatora – szczegóły wkrótce!
4. Będziemy zachęcać również do wspólnego pobicia rekordu liczby zdjęć z piknikowania pod wiśniami sakura – w ramach akcji Hashtag Hanami w mediach społecznościowych 🙂
5. Ze względu na plenerowy, piknikowy charakter happeningu zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia z pierwotnej daty 5 maja na drugą, zapasową datę – 12 maja, w razie jeśli pogoda 5 maja nie pozwoli nam na cieszenie się słońcem i ciepłem na Polu Mokotowskim.

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/258270445123980/