ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Dzień z kinem Japońskim – „Piesek Mameshiba” i „Kto mnie obroni”

Wszyscy zafascynowani kulturą kraju kwitnącej wiśni będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych pokazach filmów mniej znanych, ale doskonale ukazujących kulturę Japonii. Wydarzenie jest organizowane wspólnie z Ambasadą Japonii w Polsce.

2019-03-30
17:00 - 20:45
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Dzień z kinem Japońskim – „Piesek Mameshiba” i „Kto mnie obroni”

godzina 17:00, „Piesek Mameshiba” (Yōjū Mameshiba, 2009), reż. Tôru Kamei
Jiro ma 32 lata, mieszka z rodzicami i nie pracuje. Nie wychodzi z domu ani nie ma przyjaciół. Kiedy jego ojciec umiera, matka nagle znika, pozostawiając syna z Ichiro, szczeniakiem miniaturowego psa shiba i kilkoma wskazówkami. By ją odnaleźć, Jiro musi wyjść z domu i wejść w interakcje ze światem zewnętrznym, którego tak dotąd unikał. „Piesek Mameshiba” to ciepły i wzruszający, ale i pełen humoru film drogi.

godzina 19:00, „Kto mnie obroni” (Dare mo mamotte kurenai, 2009), reż. Ryoichi Kimizuka
Obraz Ryoichiego Kimizuki pokazuje lęki współczesnego społeczeństwa japońskiego przez pryzmat dramatu rodziny. Opowiada o rodzinie Funamura, która znajduje się na celowniku mediów po tym, jak ich syn dokonuje najcięższego przestępstwa. Detektyw Katsuura podejmuje wszelkie starania, by ochronić młodszą córkę Saori, ale wszystkie jego działania są publikowane w internecie. Czy uda mu się uwolnić siebie i dziewczynkę od tego wszechobecnego medium?

sala widowiskowa/ wstęp wolny

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/355090708430143/