ITSU-DOKO
logo ITSU-DOKO

Drzeworyt Japoński – Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym PAN

Warsztaty drzeworytu japońskiego to jednorazowe spotkanie, podczas którego każdy z uczestników wykona swoją własną japońską zakładkę do książek nazywaną Chibi.

2019-04-06
14:30 - 16:30
See more information
Time left:
days
hours
minutes
seconds

Drzeworyt Japoński – Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym PAN

Podczas zajęć wykorzystamy matryce drewniane formatu 21 cm x 7 cm. Każda matryca jest dwustronna, co da możliwość wykonania odbitki w dwóch lub większej ilości kolorów. Podczas warsztatów uczestnicy przeniosą swój wzór na matrycę, wytną go dłutami, następnie nałożą farbę specjalnymi japońskimi pędzlami oraz odbiją obraz na papierze Washi.

Would Cut — duet artystyczny Agnieszki Kożuchowskiej (alias Richie Acapulco) i Pawła Tajera. Ich przygoda z drzeworytem zaczęła się na 2-tygodniowym kursie z japońskim mistrzem drzeworytu – Akirą Kurosakim. Teraz dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem artystycznym ze wszystkimi entuzjastami japońskiej kultury.

Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce Ambasada Japonii – Wydział Kultury oraz Prezesa Polska Akademia Nauk. Patronat medialny: RDC i Japonia-Online. Dziękujemy również za patronat Kuchnie Świata.
————————————————————————————
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie
6 kwietnia – sobota 14.30-16.30
Koszt: 155 zł
Zapisy: wouldcut.workshop@gmail.com
lub pod numerem 534 745 904

Polecamy śledzić wydarzenie na stronie źródłowej organizatora, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami jak: potwierdzenie, czy wydarzenie nadal ma się odbyć, czy nie zmieniło się miejsce, wstęp jest wolny czy płatny itd

https://www.facebook.com/events/564754924001917/